Liga Campionilor. Rezultate Liga Campionilor. Cristiano Ronaldo, reacţie formidabilă după meci

Real Madrid, deţinătoarea trofeului, s-a calificat dramatic în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, după un penalty controversat transformat de Cristiano Ronaldo în min. 90+8, în manşa a doua a sfertului de finală cu Juventus Torino, care s-a impus cu scorul de 3-1 pe ''Santiago Bernabeu''.

"Nu înțeleg de ce au protestat la decizia arbitrului. A fost penalty. Dacă nu era faultat din spate, Lucas ar fi înscris cu siguranță. Sunt bucuros că ne-am calificat în semifinale. O luăm pas cu pas, nu ne gândim la trofeu. Acum suntem doar în semifinale.

Minutele dinaintea executării loviturii de la 11 metri mi s-au părut o eternitate. Aveam pulsul foarte mare, dar am încercat să ma calmez pentru că știam că era decisiv. Mulțumesc lui Dumnezeu că am marcat și că ne-am calificat mai departe. Trebuie să recunoaștem că n-am făcut un meci bun", a declarat Ronaldo.