Liga 1. Probleme la Mediaş: un fulger a "străpuns" nocturna

Meciul dintre Gaz Metan Mediaş şi Concordia Chiajna, din prima etapă a Ligii I de fotbal, a fost întrerupt după prima repriză, luni seara, din cauza faptului că instalaţia de nocturnă nu a mai funcţionat când trebuia să înceapă repriza secundă.

UPDATE. Repriza secundă a fost reluată cu întârziere.

Conform Digi Sport, instalaţia de nocturnă s-a defectat din cauza unui fulger care a lovit unul dintre stâlpi.

Prima repriză a partidei de la Mediaş s-a desfăşurat pe o ploaie torenţială, conform Agerpres.

La pauză scorul era de 1-1, prin golurile marcate de Nasser Chamed (27), respectiv Ghislain Guessan (39).

Este al doilea meci din această etapă întrerupt după o defecţiune a instalaţiei de nocturnă, după partida dintre FC Viitorul şi Dunărea Călăraşi, încheiată cu scorul de 0-1. Sursa foto: Digisport