Liga 1. FCSB, meci de infarct cu Juventus. Ce s-a întâmplat în minutul 96, IREAL

FCSB a învins în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Juventus Bucureşti, în etapa a şaptea a Ligii I. Artur Jorge a marcat un autogol, în secunda 13, la primul meci disputat pentru FCSB.

Pentru FCSB au marcat Romario Benzar (22) şi Dennis Man (34), iar Juventus Bucureşti a punctat prin autogolul lui Artur Jorge din minutul 1.

Gazdele au ratat un penalty în prelungirile partidei, în minutul 96. George Călinţaru a preferat o execuţie din scăriţă, iar Florin Niţă a prins fără probleme. Apoi, imediat după fluierul final, jucătorii de la Juventus aproape că s-au încăierat între ei, reproşându-i lui Călinţaru o execuţie în bătaie de joc.