Liga 1. FCSB a făcut show, la debutul lui Nicolae Dică pe banca roş-albaştrilor

Clubul patronat de Gigi Becali a învins cu 7-0 formaţia Team Regio, o selecționată a jucătorilor fără echipă din Olanda, într-un meci disputat în cantonamentul din Ţara Lalelelor.

Acesta a fost primul amical al roş-albaştrilor cu antrenorul Nicolae Dică.

FCSB a deschis scorul prin Gnohere în minutul 7. Atacantul a făcut dubla în minutul 21. Budescu a debutat cu gol, reușind și el o dublă, în minutele 30 și 42. În repriza secundă roș-albaștrii au mai marcat 3 goluri, prin Jakolis, Benzar și Mihalcea, care au marcat în minutele 51, 58 și 61, anunţă Digisport.

Următorul amical al celor de la FCSB va fi pe 2 iulie cu Oleksandriya, din Ucraina.