Gyor a câștigat Liga Campionilor! Totul s-a decis în prelungiri. Final absolut dramatic

Aflat la ultimul sezon pe banca formației din Ungaria, Martin Ambros a reușit o victorie mare: Gyor a învins-o cu 27-26 pe Vardar, la capătul unui meci incredibil, scrie Realitateasportiva.net.

După 60 de minute, Gyor și Vardar au fost la egalitate: 19-19. Apoi, echipa lui Martin Ambros a avut și trei goluri avantaj în prelungiri (26-23), însă Vardar a revenit neașteptat și a fost la un pas să ducă meciurile la aruncările de la șapte metri: Eva Kiss a salvat însă la ultima fază, iar Gyor a câștigat Liga Campionilor.

Trei jucătoare vin la CSM București

De cealaltă parte, Vardar se va despărți de aproape toate jucătoarele și are șanse minime să mai prindă Final Four-ul. Andrea Lekic, Dragana Cvijic şi Jovanka Radicevic vor juca la CSM București!

Martin Ambros pleacă de la Gyor

Martin Ambros, care o va antrena din sezonul viitor pe Rostov, a câștigat a patra oară Liga Campionilor cu Gyor (de două ori consecutiv).