FCSB / Steaua - Sepsi 2-0. Imagini horror. E greu să priveşti aşa ceva. Ciocnire violentă cap în cap

În minutul 16 al partidei FCSB / Steaua - Sepsi, a avut loc o ciocnire violentă între doi jucători ai oaspeţilor. Milovan Petrovikj şi Benjamin Kuku s-au lovit cap în cap, în timp ce urmăreau o minge. Imediat după impact, lui Petrovikj a început să îi curgă sângele, iar Kuku a rămas pe gazon. Jurnalistul realitatea.net prezent la meci a surprins momentele horror, în cadre succesive.

La faţa locului au venit două ambulanţe. În cele din urmă, Petrovikj a continuat meciul cu un bandaj pe cap, în timp ce Kuku a fost trimis la spital pentru investigaţii amănunţite, deşi atacantul nigerian s-a împotrivit iniţial. După patru minute de întrerupere, partida s-a reluat.

VEZI IMAGINILE AICI!

FCSB a învins-o pe Sepsi Sfântu Gheorghe, în ultima etapă a sezonului regulat, cu scorul de 2-0. Golurile au fost marcate de Viera '51 (autogol) şi de Man '86.

Echipele:

FCSB: Vlad - Benzar, Planici, Bălaşa (Budescu '46), Momcilovici - Pintilii, Filip (Morais '55) - Cr. Tănase (Man '27), Fl. Tănase, Fl. Coman - Gnohere. Antrenor Nicolae Dică

Sepsi: Râmniceanu - Martinez, Viera, Jure, Daisuke - Ghinga, Petrovikj - Rodriguez (Ross '70), Tandia, P. Petre (Oliveira '54) - Kuku (Yasin Hamed '23). Antrenor Eugen Neagoe