FCSB - Astra, scor 1-1 după un meci cu o singură repriză de fotbal

FCSB Steaua - Astra, scor surpriză

FCSB a avut parte de un adversar dificil, sâmbătă seara în Liga I. Steaua București s-a văzut condusă la pauză, pe teren propriu de Astra Giurgiu, scor 0-1, însă a egalat în minutul 64. Elevii lui Dică au jucat din nou fotbal doar în partea a doua a meciului.

FCSB - Astra, scor surpriză la pauză. Scorul a fost deschis încă din minutul 7, când Romario Moise a înscris cu un sut plasat din marginea careului!

FCSB a egalat în minutul 64 printr-o deviere cu capul din 6 metri realizată de Gnohere.

Tot posesorul tricoului cu nr.9 de la Steaua, Gnohere, a avut o ratare uriașă în minutul 77: a lobat mingea peste portarul Astrei, dar mingea a lovit transversala.

Steaua lui Gigi Becali se află pe locul 3 cu 11 puncte, la două lungimi în spatele primelor clasate, FC Botoșani și CFR Cluj. Giurgiuvenii sunt pe poziția a 4-a, cu 10 puncte.

Echipele de start:

FCSB: Niță - R. Benzar, Nedelcu, Bălașa, Pleașcă - Ov. Popescu, V. Achim - Teixeira, D. Man, De Amorim - Gnohere
Rezerve: Stăncioiu, Larie, Filip, Tănase, Golofca, D. Benzar, Grecu

Astra: Ivanov - Belu, Bejan, Polczak, Stan - Dandea, Mrzljak - V. Gheorghe, Ioniță, Moise - Betrand

Rezerve: Lazar, Vinicius, Nicoară, Radunovici, Erico, Pițian, Balaure