AFK Csikszereda (Liga 3) - Dinamo 3-3, 6-5 după penalty-uri. Eliminare ruşinoasă pentru Dinamo!

Dinamo a fost eliminată ruşinos din Cupa Romaniei. Echipa antrenată de Mircea Rednic a pierdut, la loviturile de departajare, în faţa lui AFK Csikszereda Miercurea Ciuc.

După 120 de minute, scorul a fost egal, 3-3. S-a ajuns la loviturile de departajare, până la moarte subită, unde Csikszereda, echipă din Liga a 3-a, a reuşit minunea: să se califice în sferturi în defavoarea lui Dinamo, cu scorul de 6-5.

AFK Csikszereda - Dinamo 3-3
Au marcat: Majzik '48, Magyari '52, I. Berde '115 / Nistor '54, '59, Neicuțescu '106

Dar iată cum s-au desfăşurat lucrurile la loviturile de departajare, surprinse de telekomsort.ro:

Delorge ratează, dar penalty-ul se repetă. Delorge ratează din nou şi Csikszereda se califică în "sferturi". 6-5

Gol Csikszereda! Dacă Dinamo ratează, gazdele se califică. 6-5

Apară şi Bordas şutul lui Ciobotariu. 5-5

Penalty-ul lui Solymosy este parat de Muţiu. 5-5

Şutul lui Vlad Olteanu este apărat de Bordas. 5-5

Lovitura lui Mitra este apărată de Muţiu. 5-5

Ricardo Grigore înscrie şi el de la punctul cu var. 5-5

Încă o lovitură executată fără cusur, a lui Berde. 5-4

Neicuţescu înscrie şi el şi loviturile de departajare continuă. 4-4