Ce îi fac acum șeicii? Olăroiu, UMILIT la primul meci ca antrenor al Arabiei Saudite

Cosmin Olăroiu, dezastru la debutul ca antrenor de echipă națională

Cosmin Olaroiu a avut parte de un debut groaznic in functia de selectioner, echipa sa inregistrand o infrangere drastica, scrie Ziare.com.

Cosmin Olaroiu a avut parte de un debut groaznic in functia de selectioner, echipa sa inregistrand o infrangere drastica.

Nationala Arabiei Saudite a pierdut fara drept de apel amicalul disputat contra reprezentativei Bahrainului, scor 1-4.

"Verzii" nu au inceput deloc bine partida si, dupa numai 25 de minute, erau condusi cu 2-0, dupa golurile marcate de Aaish, din penalti, si Husaini.

Jucatorii lui Olaroiu au reusit sa reduca din diferenta imediat dupa pauza, insa Bahrainul a mai inscrie de doua ori si in partea secunda, impunandu-se astfel fara drept de apel.

Pentru Arabia Saudita a fost penultimul test inaintea debutului la Cupa Asiei, iar premisele nu sunt imbucuratoare.

Olaroiu are ca obiectiv iesirea dintr-o grupa din care mai fac parte Coreea de Nord, China si Uzbekistan. Mai multe...