MENIU

Distribuția CORONAVIRUS în România - Toate județele sunt în scenariul roșu - Care e incidența în fiecare zonă - TABEL

Incidenta

Accesează pagina Realitatea.NET Coronavirus pentru informații LIVE - VEZI AICI bilanțul Covid. 

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența înregistrată la 14 zile
1.Alba268662498,10
2.Arad316092758,40
3.Argeș349364387,07
4.Bacău336252264,34
5.Bihor370582426,71
6.Bistrița-Năsăud166801595,36
7.Botoșani191771284,67
8.Brașov529305677,75
9.Brăila173681946,93
10.Buzău173271405,87
11.Caraș-Severin15091685,18
12.Călărași141951396,53
13.Cluj727484218,88
14.Constanța563145868,23
15.Covasna100601233,52
16.Dâmbovița283442605,93
17.Dolj380613817,44
18.Galați349963905,92
19.Giurgiu152472368,52
20.Gorj122161094,16
21.Harghita105861033,68
22.Hunedoara284772246,32
23.Ialomița149692268,66
24.Iași588735978,37
25.Ilfov6148870416,83
26.Maramureș269481214,71
27.Mehedinți127031407,83
28.Mureș296822175,04
29.Neamț254572395,50
30.Olt206872286,75
31.Prahova488984808,80
32.Satu Mare17717983,42
33.Sălaj145331097,06
34.Sibiu328271007,01
35.Suceava332651744,44
36.Teleorman196402307,83
37.Timiș7291226110,60
38.Tulcea108231055,63
39.Vaslui222701315,68
40.Vâlcea206601326,26
41.Vrancea14139574,25
42.Mun. București253735318116,27
43.Din străinătate**16146 
44.Cazuri noi nealocate pe județe19509*-1.648 
TOTAL1.457.26011.546 
Mai multe articole despre:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/virtualhost/dev-realitatea.net/frontend/new-views/amp/article.php on line 368