ALEX BOURCEANU, debut cu înfrângere în Turcia

Alexandru Bourceanu

ALEX BOURCEANU. Mijlocaşul ALEX BOURCEANU a debutat la echipa Trabzonspor în partida pierdută, duminică, pe teren propriu, scor 2-4 (1-1), în faţa formaţia Akhisar Belediyespor, în etapa a XX-a a campionatului turc, informează site-ul oficial al UEFA.

ALEX BOURCEANU, care a fost achiziţionat în această iarnă de la Steaua Bucureşti, a primit un cartonaş galben în minutul 58 şi a fost schimbat imediat cu Kadir Keleş.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Ugur Demirok '17 şi Mehmet Akyuz '52, '56, '74, în timp ce pentru gazde a înscris Olcan Adin, în minutele 27 şi 90+1.

În urma acestei înfrângeri, Trabzonspor a coborât pe locul nouă în clasament, cu 29 de puncte