Într-o intervenţie la Realitatea TV, în emisiunea Fabrica, fostul primar al Capitalei, Viorel Lis a povestit cum a ajuns Adrian Bold în funcţia de arhitect al Primăriei Bucureşti. "Adrian Bold este un om care nu a fost numit pe funcţie datorită politicului. Am cerut la Uniunea Arhitecţilor o recomandare pentru un arhitect, iar Uniunea Arhitecţilor mi-a recomandat acest arhitect", spune Viorel Lis.
Întrebat despre comportamentul arhitectului Bold la serviciu şi despre acuzaţiile conform cărora, în ultima perioadă, arhitectul nu prea venea la serviciu, Viorel Lis a comentat: "Bineînţeles că venea la serviciu atunci şi lucra destul de bine ... E drept, o persoană care stă prea mult într-un loc, locul începe să pută."
Primarul General al Capitalei l-a demis, joi, pe Adrian Bold, din funcţia de arhitect şef al Capitalei, după ce Comisia de Disciplină din Primăria Capitalei a propus, în aceeaşi zi, destituirea din funcţie a acestuia. Decizia privind demiterea lui Bold intră în vigoare de astăzi, 21 iulie. Edilul şef a dispus să înceapă procedurile de predare-primire a tuturor proiectelor gestionate de Adrian Bold.



















Aboneaza-te la tag-urile:


Feed

