C.V. Tudor despre Liviu Mihaiu: Pe năpârstocul cu sârme-n nas l-am călcat în picioare
"Haimanaua de la Caţavencu poate să zică bogdaposte că nu i-am tras şi două palme în direct", a declarat Corneliu Vadim Tudor, într-o conferinţă de presă, făcând referire la Liviu Mihaiu, moderatorul ultimei emisiuni din campania electorală, care a avut loc joi seară la postul naţional de televiziune.
Vadim: Haimanaua de la Caţavencu să zică bogdaproste că nu i-am tras şi două palme în direct
Liviu Mihaiu a încercat să îl oprească pe Vadim Tudor, a cerut fără succes evacuarea acestuia şi până la urmă a fost nevoit să îşi continue emisiunea deşi liderul PRM a continuat să vocifereze. Până la această oră CNA nu a luat în discuţie acest caz şi nici nu a primit vreo sesizare pe această temă. Nici televiziunea publică nu a prezentat un punct de vedere în legătură cu scandalul de joi seară. În schimb, protagonistul show-ului, Corneliu Vadim Tudor a continuat vineri atacurile. Într-o conferinţă de presă, liderul PRM a adus acuzaţii grave de ordin personal şi profesional jurnalistului Liviu Mihaiu, dar şi ziariştilor de la Realitatea TV.
"Doar om sunt şi eu, nu sunt robot. L-am făcut pe Bucurenciu să plece din emisiune, iar pe năpârstocul cu sârme-n nas l-am călcat în picioare. Haimanaua de la Caţavencu poate să zică bogdaposte că nu i-am tras şi două palme în direct. Cum poate postul naţional de televiziune să încredinţeze o emisiune electorală de o asemenea importanţă unui infractor ca acest analfabet rău şi complexat pe nume Liviu Georgică Mihaiu? Ce păzeşte Consiliul de Administraţie al TVR? Sau, cine ştie, poate că şi postul public de televiziune a fost cumpărat şi privatizat de Vîntu", a declarat Corneliu Vadim Tudor.
Joi seară, liderul Partidului România Mare, Corneliu Vadim Tudor, şi-a ieşit din fire şi a pornit un şir de acuzaţii imposibil de oprit de realizatorul emisiunii, Liviu Mihaiu.
"A făcut acelaşi lucru pe care l-a făcut în Parlamentul României... strigăte, urlete, nu a respectat niciun fel de regulă enunţată la începutul emisiunii. A ieşit ceea ce ştiţi şi voi că acest individ face de 18 ani pe unde apucă", a declarat Liviu Mihaiu.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3477 RON 







Diaspora strange ajutoare pentru sinistrati
Atac dur al ministrului de Interne la adresa...
Mircea Toader spune că oamenii morţi în ger...
Jurnal Realitatea Tv Cluj 13.02.2012 ora 18.10
Trafic ingreunat pe DN1 din cauza zapezii
Un bătrân invalid a fost scos din casă după...








Feedback

