SPORT »
Dinamo: Antrenorul Mulţescu a demisionat. Revine Ţălnar
Realitatea TV
Fotbal intern
2008-05-06 16:23:15
Mulţescu: Sunt dezamăgit că nu am reuşit să realizez obiectivul pe care mi l-am propus
închide
Anunţul a fost făcut de site-ul oficial al echipei din "Ştefan cel Mare", fcdinamo.ro.
Tehnicianul şi-a reziliat contractul după ce, duminică seara, Dinamo a pierdut pe teren propriu cu 2-1 meciul disputat împotriva liderului CFR Cluj.
Gheorghe Mulţescu a anunţat că a convenit cu conducerea clubului, de comun acord, rezilierea contractului.
Mulţescu a fost instalat la Dinamo înaintea etapei a 22-a a Ligii I şi a obţinut ca tehnician al roş-albilor două victorii, cu Poli Iaşi şi Universitatea Cluj, două egaluri, cu Farul Constanţa şi Gloria Bistriţa, şi o singură înfrângere, în derby-ul etapei a 26-a, cu CFR Cluj.
Fostul tehnician din Ştefan cel Mare a mai spus pentru fcdinamo.ro că speră ca Dinamo să se califice într-o cupă europeană.
Tehnicianul secund al lui Dinamo, Cornel Ţălnar, va reveni în funcţia de antrenor principal, a declarat, astăzi, pentru NewsIn, vicepreşedintele clubului, Vasile Turcu.
"Cei doi erau în tandem, iar cum domnul Mulţescu a renunţat, va continua domnul Ţălnar", a declarat Turcu.
Ţălnar a mai pregătit formaţia roş-albă între etapele 17 şi 21 ale acestui sezon, în tandem cu acutalul administrator delegat, Cornel Dinu, însă de această dată, el va fi singurul răspunzător de rezultatele echipei. Conducerea clubului va conta pe serviciile sale până la încheierea campionatului.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3473 RON 







Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

