Victoria lui Obama a fost sărbătorită în satul bunicii lui din Kenya
Victoria lui Barack Obama la alegerile pentru Casa Albă a provocat mare bucurie în satul Kogelo din Kenia, în care locuieşte bunica viitorului preşedinte american.
Explozie de bucurie în satul bunicii lui Barack Obama din Kenya
VEZI VIDEO:Kenienii au sărbătorit victoria lui Obama
Bunica sa, Sarah Obama, şi-a scos vecinii din case şi a dansat de fericire pentru victoria nepotului.
Ramura kenyană a familiei candidatului democrat la preşedinţie, Barack Obama, s-a strâns de marţi în casa bunicii politicianului, înainte de alegerile din Statele Unite.
Rudele lui Obama din partea tatălui, care s-a născut în Kenya, au ţinut neapărat să urmărească împreună scrutinul, care l-ar putea propulsa pe Obama la Casa Albă.
Şi, cu mic, cu mare, rudele kenyene ale lui Obama s-au pregătit de petrecere.
Potrivit presei din Kenya, familia lui Barack Obama are de gând să taie un taur, dacă Obama câştigă alegerile. Este însă un mister dacă animalul va fi cruţat, dacă Obama pierde.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 






Un bebeluş în cărucior a căzut în mare
Europa nu scapă de ninsori
Europa, sub pod portocaliu şi roşu:...
Ungurii se încălzesc cu bani: Banca Centrală...
Accident spectaculos în Chile: un tren a...
Trupa punk de fete care îl critică pe Putin









Feedback

