Un român a încercat să violeze o italiancă în vârstă de 92 de ani
Un român în vârstă de aproximativ 50 de ani, fără locuinţă şi fără loc de muncă, este suspectat că a agresat şi ar fi încercat să violeze joi noapte, în Sardinia, o bătrână în vârstă de 92 de ani. Bărbatul a fost arestat de poliţia din La Maddalena.
Bărbatul este acuzat de sechestrare de persoană, jaf cu circumstanţe agravante, tentativă de violenţă sexuală şi provocare de leziuni, potrivit NewsIn.
Poliţia s-a bazat parţial pe declaraţiile unor martori care au văzut îndepărtându-se de casa batrânei un automobil cu o singură persoană la bord, cu trăsături de est-european. În plus, suspectul era concubinul ultimei menajere a bătrânei şi cunoştea bine locuinţa.
Medicii legişti au identificat pe faţa şi pe braţele bărbatului răni care corespundeau celor pe care bătrâna a declarat că i le-a făcut agresorului său. Rezultatelor analizelor probelor biologice prelevate de pe pantalonii românului şi de sub unghiile victimei i-au convins pe anchetatori că bărbatul este agresorul.
La sfârşitul lunii octombrie, uciderea la Roma a unei femei în vârstă de 47 de ani, Giovanna Reggiani, de care a fost acuzat un român de etnie romă, Nicolae Romulus Mailat, a generat o polemică aprinsă în Italia şi a dus la adoptarea unui decret care facilita expulzarea cetăţenilor comunitari, în numele siguranţei publice.
În 16 aprilie, un alt român, Ioan Rus, a fost prins în flagrant în timp ce viola o tânără din Lesotho, în apropiere de o staţie de tren din Roma.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 





Elena Udrea apare într-un clip care...
Gropi adânci pe drumurile din România
Țurțuri uriași pe clădiri din Brăila
Automobilul cu soba cu lemne exista si circulă
Jurnal Realitatea Tv Cluj 16.02.2012 ora 20.15
Surprins în timp ce se uita în decolteul...








Feedback

