Cu fiecare zi în care înaintăm în noul an, trebuie să ne acomodăm cu noul context temporal, să ne obişnuim cu ideea că a mai trecut un an din viaţa noastră şi că înfruntăm o nouă perioadă. La trecerea dintre ani, fiecare cugetă mai mult asupra vieţii sale, pentru că îşi dă seama că această viaţă pământească va înceta la un moment dat.
La cumpăna dintre ani, gândindu-mă la viaţa mea, mi-am adus aminte un citat: "Viaţa este ceea ce ni se întâmplă, în timp ce noi ne preocupăm cu altceva". Cel care a rostit aceste cuvinte este John Lennon.
Astfel eu mă pot considera, pe bună dreptate, un privilegiat al sorţii. Ceea ce fac este viaţa mea şi asta mă face fericit. Misiunea mea este să încerc să fac cât mai mulţi oameni fericiţi, să le îndeplinesc dorinţele şi să le aduc, măcar o seară pe an, zâmbetul pe buze. Dacă aş putea, aş aduce tuturor acelaşi dar: o viaţă împlinită şi savurată din plin, o viaţă care să nu treacă pe lângă tine fără să îţi dai seama.
Vreau să mulţumesc tutror celor care mi-aţi scris că sunteţi fericiţi şi că acest Crăciun v-a schimbat într-un fel sau altul viaţa. Voi faceţi ca viaţa mea să conteze şi să aibă un sens.
Sper ca acest an să împlinească sensul vieţii multora dintre voi.