SPORT »
Tricolorii mici, pregătiţi pentru partida cu Ţara Galilor
18 aug 2008, 12:52 |
Actualizat Luni, 18 August 2008 13:02
Realitatea TV
Meci greu pentru jucătorii lui Emil Săndoi! Naţionala de tineret va întâlni miercuri în deplasare la Wrexham, reprezentativa Ţări Galilor. Tricolorii mici mai au trei partide în grupa preliminară de calificare la Campionatul European din Suedia.
"În momentul de faţa suntem pe locul doi şi jucăm un meci capital, pentru că în eventualitatea unui eşec în grupă şansele noastre de calificare ar dispărea total", a declarat antrenorul Săndoi, susţinut de Bogdan Stancu: "dacă vom fi la fel de concentraţi şi ambiţioşi, sunt sigur că putem lua cele trei puncte".
Participant cu echipa mare la EURO 2008, Radu Ştefan a sărit în ajutorul naţionalei mici. "M-a ajutat mult şi experienţa pe care am acumulat-o la naţionala mare şi sper să ajut echipa să câştige".
Meciul cu Ţara Galilor va avea loc la 20 august, de la ora 20.00 (ora României), pe stadionul "Racecourse Ground".
România ocupă în prezent locul 2, cu 11 puncte, în timp ce liderul Grupei 10 este Ţara Galilor, cu 15 puncte şi un meci mai mult disputat. Fanţa este pe locul 3, la egalitate de puncte cu România, tot cu un meci în plus.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3473 RON 






Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

