Tragedie la Gura Humorului: o poartă de fotbal a căzut peste un copil
Un băiat de 13 ani a fost grav rănit după ce o poartă metalică a picat peste el, după ce şuruburile s-au desprins din betonul care o susţinea.
Un incident deosebit de grav s-a petrecut pe un teren de sport aflat în administrarea primăriei din Gura Humorului (jud. Suceava), o poartă metalică picând pe un copil de 13 ani şi rănindu-l foarte grav. Băiatul a fost transportat de urgenţă cu elicopterul la spitalul din Iaşi, iar acum este este în comă.
El se agăţase de bara transversală ca sa facă tractiuni, şuruburile cu care era prinsă poarta au cedat şi poarta a căzut peste el.
Prietenul său, cu care se juca pe terenul de sport, a fost rănit uşor, după ce a fost atins de plasa de sârmă a porţii.
Nu este prima oară când se întâmplă astfel de tragedii pe terenul de sport. În 1999, un junior de la Nirajul Miercurea Nirajului, Biro Ferenc (15 ani), a murit după ce, în timp ce se afla pe terenul de antrenament, i-a căzut în cap transversala unei porţi, iar Gabriel Talpoş (23 de ani, Minerul Rodna) după ce s-a lovit cu capul de un gard de beton care împrejmuia terenul.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3529 RON 












Feedback

