The Money Channel lansează emisiunea "agROreport"
Televiziunea de business The Money Channel lansează astăzi o emisiune dedicată domeniului agriculturii: agROreport. Realizată în parteneriat cu Fondul de Garantare a Creditului Rural, emisiunea se va difuza în fiecare marţi, începând cu ora 15:15 şi este prezentată de Cristina Faighel şi Dan Suciu.
Săptămânal, timp de 45 de minute, "agROreport" va prezenta publicului cele mai relevante ştiri din domeniu, studii de caz şi reportaje pe subiecte de actualitate. De asemenea, realizatorii emisiunii, alături de invitaţii lor, antreprenori şi specialişti, vor discuta despre soluţii şi modalităţi de finanţare în vederea creşterii competitivităţii în domeniul agricol şi diversificării economiei rurale.
"agROreport îşi propune să încurajeze antreprenoriatul rural, dezvoltarea rurală şi a sectorului agricol, prezentând atât poveştile unor fermieri sau antreprenori de succes, analizând dificultăţile cu care se confruntă agricultorii români, precum şi modalităţile în care pot fi depăşite. Credem că dezvoltarea rurală şi agricultura joacă un rol important pentru că pot fi cărţile câştigătoare în procesul de accesare a fondurilor europene şi revenire din criza economiei României. Mă bucur să avem sprijinul Fondului de Garantare a Creditului Rural în realizarea acestei emisiuni pentru că dovedeşte interesul real şi contribuţia directă la relansarea agriculturii, la modernizarea spatiului rural şi la găsirea metodelor concrete de finanţare a economiei în acest sector. Sper ca acest semnal să fie insuşit şi de alte companii româneşti implicate în dezvoltarea rurală", spune Daniel Apostol, redactor şef The Money Channel.
"agroReport", a cărei primă ediţie se va transmite marţi, 2 februarie, începand cu ora 15:15, va aduce în discuţie starea actuală a agriculturii româneşti, iar printre invitaţi se vor număra Veronica Toncea - Preşedinte al Fondului de Garantare a Creditului Rural şi pe Valeriu Tabără - Preşedintele Comisiei pentru Agricultură din Camera Deputaţilor.
Emisiunea "agROreport" se va difuza în fiecare marţi, între orele 15:15 şi 16, şi, în reluare, sâmbătă de la ora 13 şi duminică de la ora 9, la The Money Channel.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 





Automobilul cu soba cu lemne exista si circulă
Jurnal Realitatea Tv Cluj 16.02.2012 ora 20.15
Surprins în timp ce se uita în decolteul...
Clujul in Realitate 16.02.2012
Pasari moarte au fost gasite la Constanta
Pasari moarte la Constanta








Feedback


The Money Channel lansează emisiunea "agROreport"