Pe vremuri, tichetele de reduceri erau o soluţie pentru micile magazine care încercau să-şi facă loc pe piaţă. Astăzi reprezintă soluţia la îndemână prin care cei mai mari retaileri din Marea Britanie vor să treacă peste criză.
Dacă anul trecut astfel de tichete erau oferite de aproximativ 90 de magazine, anul acesta numărul se apropie de 370. Harrods, John Lewis, New Look, Gap sau Marks & Spencer sunt doar câteva dintre numele mari care îşi îmbie clienţii cu reduceri importante în perioada Sărbătorilor de iarnă.
Pentru a beneficia de ele, clienţii trebuie să acceseze ofertele pe internet. Fie că fac toate cumpărăturile online fie că merg cu tichetul printat în magazin, reducerile pot ajunge până la 40 la sută. Şi pentru ca totul să fie cât mai simplu, există şi site-uri specializate care reunesc toate ofertele aplicate de marile magazine.
Iar pentru a demonstra că acestă găselniţă dă roade, cotidianul The Telegraph notează că numai în luna octombrie site-urile cu reduceri au fost vizitate de aproape nouă milioane de britanici.
1 EUR= 4.2809 RON 
Feedback



















