Onoarea ştirbită a campioanei Ligii Întâi şi ambiţiile de invincibilitate ale Astrei lui Şumudică au transformat meciul de la Galaţi într-unul dintre cele mai dure din acest sezon de Liga I. Intrări dure şi accidentări la tot pasul şi incidente gata oricând să degenereze înîncăierări.
Fotbalul a venit din ricoşeu, în minutul 40, când Silviu Lung a respins mingea în Punoşevaţ, iar Oţelul a deschis astfel scorul. În prelungirile primei reprize s-a trezit şi Astra, iar Kehinde Fatai a marcat golul de 1 la 1, din centrarea lui Băjenaru.
Scorul s-a menţinut până la final, iar dacă Oţelul rămâne cu o singură victorie în ultimele cinci etape, Marius Şumudică rămâne invincibil pe banca Astrei, după nouă jocuri.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M