Solistul de la Aerosmith a avut recent un accident ciudat în baia camerei sale de hotel în Asuncion, Paraguay. Steven Tyler a căzut, s-a tăiat la faţă şi şi-a pierdut doi dinţi. El a fost transportat la centrul medical La Costa din Asuncion, unde i s-au pus nişte copci şi i s-au reparat dinţii, potrivit purtătorilor de cuvânt ai clinicii.
Cântăreţul a explicat ce s-a întâmplat la Today Show, de la NBC, trimiţând şi o fotografie producătorilor emisiunii. El a spus că înţelege că oamenii fac tot felul de presupuneri asupra motivelor accidentului său, dar cauza a fost una simplă: a ameţit şi a căzut în cadă.
Nicolas Garzia, de la compania care a organizat concertul din Paraguay, a scris pe platforma Twitter că Tyler era deshidratat şi avea probleme intestinale, iar din acest motiv a căzut.
De cealaltă parte, un angajat al hotelului Bourbon de lângă Asuncion, unde a fost cazat muzicianul, a declarat pentru un post de radio local că Tyler a alunecat când făcea duş şi a suferit "o căzătură urâtă".
În urmă cu doi ani, Tyler şi-a rupt umărul după ce a căzut pe scenă în timpul unui concert în South Dakota, iar accidentul a dus la anularea show-urilor pe care trupa urma să le susţină în acea vară în America de Nord.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M