Nici fundaşul Cristian Săpunaru nu va face deplasarea spre Luxemburg, el fiind suspendat pentru acest meci.
În aceste condiţii, cel mai probabil, titular în meciurile cu Luxemburg şi Franţa va fi Vlad Chiricheş, care se află în faţa celor mai importante 180 de minute din carieră. Chiricheş a debutat pentru selecţionata României chiar în partida cu San Marino, câştigată de tricolori cu 1-0.
Echipa naţională a României întâlneşte, vineri, de la ora 20.30, pe Stadionul Josy Barthel, selecţionata Luxemburgului, iar la 6 septembrie, de la ora 21.30, pe Arena Naţională, prima reprezentativă a Franţei, în cadrul preliminariilor Euro 2012.
Ştefan Radu ratează meciurile cu Luxemburg şi Franţa
PUBLICAT
Miercuri, 31 August 2011 13:37
ACTUALIZAT
Miercuri, 31 August 2011 13:37
SURSA
REALITATEA.NET
Fundaşul echipei Lazio Roma, Ştefan Radu, a părăsit, miercuri, cantonamentul echipei naţionale a României după ce nu a putut fi recuperat pentru partidele cu Luxemburg şi Franţa din cadrul preliminariilor pentru Campionatul European din 2012, informează site-ul oficial al FRF.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M