Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Steaua a suferit prima înfrângere sub comanda lui Hagi

Fotbal intern

Unirea Urziceni a produs cea de-a doua surpriză a etapei a 6-a a Ligii I, după eşecul lui Dinamo în faţa Gloriei, învingând-o pe Steaua cu scorul de 1-0, prin golul marcat de George Galamaz în urma unui corner în minutul 90.

Steaua a suferit astfel prima înfrângere de când este antrenată de Gică Hagi. În acest moment steliştii ocupă locul 9 al clasamentului Ligii I, cu 10 puncte, dar cu un meci mai puţin.

Potrivit NewsIn Gigi Becali nu s-a declarat forte nemulţumit de acestă înfrângere, spunând că bucuria calificării în grupele Ligii Campionilor este prea mare: "Nu am ce să le reproşez jucătorilor după meciul cu Unirea. Sunt dezamăgit, dar nu sunt afectat de înfrângere. Bucuria caificării în Liga Campionilor este prea mare să mă supăr pe acest eşec. Ăsta este fotbalul, asta e situaţia. Trebuia să joace mai bine cei care nu erau obosiţi. Oricum, campionatul e la început, dar îl vom câştiga", a spus Becali.

Antrenorul Stelei, Gică Hagi a pus înfrângerea pe seama oboselii acumulate de elevii săi şi pe prestaţia foarte slabă din repriza secundă: "Aşa este fotbalul, am pierdut în ultimele secunde. Am făcut o repriză a doua slabă, schimbările nu au îmbunătăţit jocul. O luăm de la capăt, campionatul este lung. Mai devreme sau mai târziu era normal să vină această înfrângere, am pierdut trei puncte şi trebuie să ne dea de gândit. Am discutat cu jucătorii în cabine, sunt şi obosiţi, au disputat nouă meciuri în ultimele 30 de zile. Presiunea după calificarea în Liga Campionilor s-a simţit în acest joc. Am avut două sau trei ocazii mari şi cine marca primul, câştiga meciul. Felicit Urziceniul, Dan Petrescu a făcut o echipă foarte bună", a spus Hagi.

Preşedintele formaţiei Unirea Urziceni, Mihai Stoica, a declarat la finalul partidei cu Steaua, scor 1-0, că roş-albaştrii nu trăgeau niciodată de timp pentru a menţine un rezultat de egalitate când el era manager general: "Am văzut Steaua trăgând de timp de prin minutul 80. Îl vedeam pe Rufay, aşa parcă îl cheamă pe băiatul ăla, cum alerga după mingi în direcţia opusă. Steaua mea nu trăgea de timp şi mai ales la 0-0, cu o echipă considerată de pluton. Am demonstrat că nu suntem o echipă de pluton. Când văd ce jucători poartă acum emblema Stelei, am un regret profund".
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro