Steaua a cheltuit deja peste patru milioane de euro pentru transferuri
Steaua este lider detaşat în această vară la capitolul transferuri. Echipa din Ghencea a cheltuit până acum 4.650.000 de euro pentru achiziţionarea a şase jucători. Cea mai mare sumă a fost plătită de stelişti pentru Szekely şi Tătăruşanu, câte 1,5 milioane de euro, iar cel mai puţin a costat Robert Neagoe, doar 100.000 de euro.
Steliştii au mutat cel mai rapid în acest intersezon. Cu gândul la a treia prezenţă consecutivă în grupelele Ligii Campionilor, oficialii vicecampionilor au transferat în Ghencea până în prezent nu mai puţin de şase jucători.
Au fost aduşi Szekely, Tătăruşanu, Stancu, Tiago Gomes, Claudiu Ionescu şi Robert Neagoe, iar pentru aceste achiziţii Gigi Becali a scos din buzunar 4.650.000 de mii de euro.
Conucătorii Stelei aşteaptă în continuare un răspuns de la Independente pentru transferul definitiv a lui Pepe Moreno pentru suma de un milion de euro.
Steliştii îl mai doresc şi pe italianul Ferdinando Sforzini pentru care s-a înaintat o ofertă oficială clubului Udinese.
La capitolul plecări, steliştii l-au cedat doar pe Ionuţ Rada la Poli Timişoara pentru 900.000 de euro.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3473 RON 






Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

