Compania Disney va prezenta pentru prima dată în România, un show live cu personajul de desene animate, Winnie the Pooh, în weekendul 20-22 iunie, la Sala Polivalentă din Bucureşti.
"Disney Live! Winnie the Pooh" este o producţie la care participă 15 artişti, care se vor prezenta pe scenă sub coregrafia lui Cristopher Gattelli. Spectacolul îi va avea ca protagonişti pe iubitorul de miere, Winnie the Pooh şi prietenii lui.
"Când spectatorii intră şi văd decorul se simt ca şi când ar intra direct în 'Pădurea celor 100 de stejari'", a declarat producătorul Kenneth Feld, preşedintele şi CEO-ul Feld Entertainment.
"Obiectivul nostru a fost să deschidem un portal care oferă posibilitatea tuturor celor care vin la spectacol să viziteze această lume foarte specială şi să se bucure de vizita lor împreună cu personajele minunate care sălăşluiesc înăuntru", a adăugat Jery Bilik, Directorul de Creaţie al Feld.
Ana Louizos, designerul producţiei, care a creat decorurile pentru spectacole de pe Broadway cum ar fi câştigătorul "Tony Award" - Avenue Q, Golda's Balcony şi Steel Magnolias (Magnolii de Oţel), aduce experienţa ei în "Disney Live! Winnie the Pooh".
Pentru prima dată, Feld Entertainment a lucrat cu animatorii Disney pentru a creea fundalurile scenei inspirate direct de filmele Disney şi din poveştile clasice "Winnie the Pooh".
Winnie the Pooh este adus în România de Podium Productions şi Feld Entertainment.
Sursa: NewsIn
Spectacolul "Disney Live! Winnie the Pooh" ajunge şi în România, în iunie
Vineri, 11 Aprilie 2008 15:41
Ultimul update: 11 Aprilie 2008 15:41
Ultimul update: 11 Aprilie 2008 15:41
| Vot: |
0
|
| Foto (1) | |
Vrei sa-ti exersezi abilitatile de sef de campanie? Joaca-te si tu pe http://presedintelemeu.realitatea.net
Pe aceeasi tema
- Disney lansează Disneynature
Miercuri, 23 Aprilie 2008 19:28 - Desenatorul studiourilor Disney, Ollie Johnston, s-a stins din viaţă la 95 ani
Miercuri, 16 Aprilie 2008 12:59 - Filmul de animaţie "Cars" va avea o continuare
Miercuri, 16 Aprilie 2008 11:39 - Hitler a pictat personaje Disney
Marti, 26 Februarie 2008 09:21 - Disney lansează multiplayer-ul Piraţii din Caraibe
Miercuri, 31 Octombrie 2007 20:22 - Un manual despre tot ce şi-ar dori să facă băieţii va fi ecranizat de Disney
Joi, 09 August 2007 10:44 - Walt Disney a anunţat că va interzice fumatul în filmele sale
Joi, 26 Iulie 2007 11:55 - Walt Disney, cel mai respectat artist de tinerii britanici
Luni, 18 Iunie 2007 17:57 - Studiourile Disney au semnat o colaborare cu o companie de film indiană
Marti, 12 Iunie 2007 09:54 - Noi personaje Disney sunt gata să iasă la lumină
Joi, 07 Iunie 2007 12:19
Comentariile cititorilor


|
Alte ştiri din aceeaşi secţiune
"Dinică nu este repetabil", spun oamenii de cultură ai României
Astazi, ora 13:53Prietenii şi oamenii de cultură din România deplâng dispariţia maestrului Gheorghe Dinică. Prietenii spun că nu îşi pot imagina viaţa fără Dinică şi că talentul său este irepetabil.
Gheorghe Dinică, maestrul scenei. A crescut în mahala, s-a căsătorit la 62 de ani
Astazi, ora 13:34Peste 70 de filme, zeci de piese de teatru jucate pe scenele celor mai mari teatre din România şi pasiunea pentru muzica lăutărească. O viaţă petrecută în lumina reflectoarelor, cea a maestrului Gheorghe Dinică.
Replici care au făcut istorie: De la "Nu trageţi, dom' Semaca" la "Mâna întinsă care nu spune o poveste..."
Astazi, ora 13:32Nu doar rolurile sale au făcut istorie, pe scena teatrului sau pe marile şi micile ecrane, ci şi replicile unor personaje, cărora maestrul le-a dat o interpretare magistrală.
Cele mai CITITE din Cultură & media
- Maestrul Gheorghe Dinică a încetat din viaţă (9177)
- Catalogul "Romania - Land of Culture", care a costat 30.000 de euro, plin de traduceri aberante şi erori (4741)
- Presa austriacă încurcă România cu Ungaria (4238)
- REALITATEA.NET se menţine în poziţia de lider şi înregistrează cel mai mare număr de vizitatori unici realizat vreodată de un site de ştiri românesc (2981)
- Mircea Badea a primit rezultatele analizelor: "Nu am gripa porcină" (2429)
- Vezi noua sectiune anunturi.realitatea.net in care vei gasi anunturi imobiliare, auto, electronice, electocasnice, IT, hobby, etc
Citeste si:
Cele mai VOTATE din Cultură & media
- "Dinică nu este repetabil", spun oamenii de cultură ai României (3,92/5)
- Ştefan Agopian: "Nici Iliescu, nici Băsescu n-au nicio legătură cu ce ţine de cultură" (3,84/5)
- Replici care au făcut istorie: De la "Nu trageţi, dom' Semaca" la "Mâna întinsă care nu spune o poveste..." (3,72/5)
- Momente celebre din cariera maestrului Gheorghe Dinică. VEZI VIDEO (3,6/5)
- Maestrul Gheorghe Dinică a încetat din viaţă (3,32/5)
Cele mai COMENTATE din Cultură & media
- Maestrul Gheorghe Dinică a încetat din viaţă (141)
- Catalogul "Romania - Land of Culture", care a costat 30.000 de euro, plin de traduceri aberante şi erori (84)
- REALITATEA.NET se menţine în poziţia de lider şi înregistrează cel mai mare număr de vizitatori unici realizat vreodată de un site de ştiri românesc (58)
- Presa austriacă încurcă România cu Ungaria (47)
- Mircea Badea a primit rezultatele analizelor: "Nu am gripa porcină" (15)
Cele mai importante stiri
Realitatea.net
Realitatea.net
Replici care au făcut istorie: De la "Nu trageţi, dom' Semaca" la "Mâna întinsă care nu spune o poveste..."
Astazi, ora 13:32Nu doar rolurile sale au făcut istorie, pe scena teatrului sau pe marile şi micile ecrane, ci şi replicile unor personaje, cărora maestrul le-a dat o interpretare magistrală.
- "Dinică nu este repetabil", spun oamenii de cultură ai României
- Momente celebre din cariera maestrului Gheorghe Dinică. VEZI VIDEO
- Gheorghe Dinică, maestrul scenei. A crescut în mahala, s-a căsătorit la 62 de ani
- Maestrul Dinică şi interviurile sale: "Cred că nu aş şti să mă joc pe mine, e poate cel mai greu rol"
- Cazurile de gripă A (H1N1) din România au depăşit astăzi 1.000!
- Guvernul Boc 2 poate trimite Parlamentului proiectul de buget pe 2010
- Crin Antonescu reclamă la CSM un conflict între Preşedinţie şi Parlament, pe tema învestirii Guvernului
- Patru licee din Capitală au cursurile suspendate, după depistarea mai multor cazuri de gripă porcină
- Parlamentul de la Chişinău nu a reuşit să aleagă preşedintele
- Dau sutana pe ochiul dracului: Preoţii sunt dispuşi să politizeze slujba religioasă
- Flăcări la motorul unui avion românesc care venea în ţară de la Roma
- O benzinărie din Mediaş, judeţul Sibiu, a fost jefuită în această dimineaţă
Cele mai recente stiri
Realitatea.net
Realitatea.net
Compania Google trebuie să îi plătească 500.000 de dolari pilotului Rubens Barichello
Astazi, ora 15:03Compania Google a fost condamnată de un tribunal din Sao Paulo (Brazilia) să îi plătească 500.000 de dolari pilotului Rubens Barichello, pentru că a folosit ilegal imaginea sa pe una dintre reţelele de socializare ale companiei.
- Emil Boc a convocat o şedinţă de lucru pe tema aplicării Legii privind reorganizarea unor autorităţi şi instituţii
- Sindicaliştii de la ICMRS Galaţi au renunţat la greva foamei, după un acord cu administraţia
- U21 - Călin Cristea şi Laurenţiu Iorga au fost chemaţi la naţională pentru partida cu Letonia
- A fost descoperită o armată persana dispătută în urmă cu aproape 3000 de ani
- Oţelul rămâne fără bulgari
- EXCLUSIV / Suporteri stelişti evacuaţi de pe stadionul lui Fener, la ordinul lui Argăseală
Campanii REALITATEA »
|
|
|
|
|
|
|
|

| mai multe
| Romania | 10.11 | 11.11 |
| Timişoara | 9 °C | 13 °C |
| Arad | 9 °C | 13 °C |
| Bacău | 17 °C | 8 °C |
| Braşov | 13 °C | 13 °C |
| Cluj Napoca | 12 °C | 13 °C |
| Constanţa | 17 °C | 7 °C |
Urmăreşte indicii FOREX pe tmctv.ro
Paritate: 1 EUR = 1,5009 USD
| 1 EUR | 4,2961 RON |
| 1 USD | 2,8623 RON |
| 1 GBP | 4,7822 RON |
| 1 CHF | 2,8427 RON |
| 100 HUF | 1,5822 RON |
| 100 JPY | 3,1756 RON |
| 1 BGN | 2,1965 RON |
Arhiva articole
Home |
Politică |
Actualitate |
Sport |
Economie |
IT & Ştiinţă |
Bulevard |
Divertisment |
Revista presei |
Vremea |
Multimedia












Aboneaza-te la tag-urile:

Feed