Noul nume al arenei din Pamplona, El Reyno de Navarra, nu le poartă noroc celor de la Osasuna. Fostul lider din Primera Division a fost ţinut în şah de formaţia care a zdrobit pe Real Madrid în Cupa Spaniei, Real Zaragoza.

Nouă victorii din tot atâtea partide disputate pe teren propriu. Acesta era bilanţul Osasunei Pamplona până la redenumirea arenei din El Sadar în El Reyno de Navarra. Din acel moment, Osasuna nu s-a mai regăsit, ultima ispravă fiind remiza, 1-1, cu formaţia care a eliminat din Cupa Spaniei Barcelona şi este aproape să facă acelaşi lucru şi cu Real Madrid, Zaragoza. Venite după primul succes în ultimele cinci întâlniri, gazdele au început în forţă meciul cu Zaragoza şi au deschis scorul încă din minutul 2 prin Savo Miloşevic.

Replica oaspeţilor a venit însă la finalul reprizei, la golul de generic al lui Leonardo Ponzio, care a stabilit şi scorul final al disputei, 1-1.