"O mulţime de străzi şi parcări nu sunt curăţate în Bucureşti", asta este concluzia primarului general al Capitalei, Sorin Oprescu la întâlnirea cu comandamentul de iarnă.
"Până la apariţia bugetului, cine a câştigat licitaţiile pentru deszăpezire să pună mâna să facă treabă. Romprestul are o maşină pe Aviatorilor. În rest nu am mai văzut nimic în sector, am luat-o de la Casa Presei până la Primărie şi nu am mai văzut nicio maşină, poate că sunt 66 dar eu nu le-am văzut", a spus Sorin Oprescu în cadrul Comandamentului de iarnă.
Acesta a sfătuit firmele care au câştigat licitaţiile pentru deszăpezire să cureţe toată Piaţa Constituţiei şi podul de la Alexandria. "Eu ce fac? Stau să mă zbat cum să sistematizăm şi cum curăţăm Calea Rahovei, că nu se mai poate circula acolo şi voi ne trataţi cu spatele! Vă rog foarte mult să rezolvăm şi cu nebunia aia de maşini care stau parcate acolo la piaţă pe Rahovei, e nebunie ce e acolo, nu se mai poate circula, mai fraţilor, luaţi măsuri, ca eu să pot să intru cu plugurile acolo", a mai spus Sorin Oprescu.
Primarul general al Capitalei a ameninţat că în această seară va pleca pe teren cu toţi consilierii şi că va rămâne pe străzi, în control, până dimineaţă.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M