Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Socoteala lui Hrebenciuc: Stăm pe 212 voturi, plus Oajdea

Viorel Hrebenciuc, liderul grupului PSD din Camera Deputatilor, susţine că dacă cei de la partidul lui Gabriel Oprea ar vota cu PSD, moţiunea de cenzură ar trece.

Viorel Hrebenciuc face calcule
Viorel Hrebenciuc face calcule / FOTO: Grup RC

"Cu liberalii, avem 212 voturi. Nu degeaba colegii noştri se frământă cu votul celor de la partidul lui Gabriel Oprea. Dacă ei ar vota pentru moţiune, guvernul ar cădea. UDMR-ul are 21 de oameni la Camera Deputaţilor, 10 la Senat. Sunt 31 de parlamentari. Numai 60% dintre ei dacă ar vota pentru, moţiunea ar trece. Dacă minorităţile, din cei 18, măcar jumătate ne-ar ajuta, ar fi imens. Stăm pe 212 voturi, plus Oajdea", a declarat Hrebenciuc în cadrul Comitetului Executiv al PSD.

Pentru a fi adoptată moţiunea de cenzură iniţiată de PSD este nevoie de 236 de voturi.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro