Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Slash s-a lăsat de fumat după ce mama sa a murit de cancer

Muzicianul în vârstă de 44 de ani spune că nu i-a fost dificil să renunţe la fumat, mai ales după ce a realizat că nicotina nu îl ajută în niciun fel.

Chitaristul s-a lăsat de fumat
Chitaristul s-a lăsat de fumat / FOTO: www.noize.com.br

Fostul chitarist al trupei Guns N' Roses, Slash, a declarat recent că a reuşit să renunţe definitiv la fumat numai după ce mama sa a murit de cancer la plămâni, relatează presa internaţională, potrivit NewsIn.

"Am mai avut o tentativă după ce a născut soţia, care îmi reproşa că, din pricina mea, copilul miroase ca o scrumieră. Atunci, însă, nu am rezistat ţigări. Apoi a murit mama, eu m-am îmbolnăvit de pneumonie şi am hotărât iar să nu mai fumez. Şi...am reuşit. Am deja un an fără tutun", a declarat Slash.

Starul în vârstă de 44 de ani spune că nu i-a fost greu să renunţe la fumat, mai ales după ce a realizat că nicotina nu îl ajută în niciun fel.
"Nu e greu să nu te mai atingi de ţigări. Mie îmi este cu atât mai uşor cu cât am tot timpul mâinile ocupate să scrie mesaje pe Twitter", a adăugat chitaristul care, în anii de glorie ai trupei Guns N' Roses, era fotografiat mereu cu o ţigară în colţul gurii.

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro