Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Skoda a scos rivalul Loganului pe stradă VEZI CUM ARATĂ

Noi imagini cu modelul low-cost pe care constructorul ceh îl pregăteşte au fost publicate. Skoda Rapid a fost testată în Pune, India.

Skoda Rapid a fost testată în Pune
Skoda Rapid a fost testată în Pune / FOTO: money.ro
Skoda Rapid a fost testată în Pune
Skoda Rapid a fost testată în Pune / FOTO: money.ro

Sub numele de cod SK251, sedanul low-cost ar putea ieşi pe piaţă în martie 2012. Cel mai probabil, Modelul va purta numele de Rapid în India şi Felicia în Europa şi pe restul pieţelor mondiale, informează money.ro.

Skoda Rapid va fi disponibilă şi în versiuni premium, dar şi în variante spartane pentru a putea concura cu cele mai ieftine modele de pe piaţă cum ar fi Dacia Logan.

Cu toate că oficialii Skoda au anunţat o adevărată "revoluţie emoţională" în ceea ce priveşte designul, Rapid împrumută elemente de la noul Vento şi nicidecum de la conceptul Vision D prezentat la Salonul Auto d la Geneva de anul acesta.

Rapid ar putea fi construit pe platforma Fabia, costurile de producţie fiind mult mai mici decât la Volkswagen Polo Sedan pregătit de grupul german, scrie presa din India.

Skoda Rapid ar putea debuta la Salonul Auto de la Frankfurt ce va avea loc în toamna acestui an.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro