Atacantul lui Chelsea, Andrei Şevcenko şi-a pus în cap presa din insulă. Tabloidul britanic The Mirror nu s-a sfiit să-l facă pe ucrainian un turnător, pentru că, după cum susţin unele surse din cadrul echipei de pe Stamford Bridge, el este spionul patronului Abramovici.
Dat fiind faptul că Şevcenko este febleţea miliardarului rus, presa din insulă crede că el este principalul vinovat pentru stricarea relaţiei dintre Mourinho şi Abramovici. Pentru că nu dă randament la echipă, portughezul îl ţine mai mult pe ucrainian pe bancă, lucru nu tocmai agreat de Abramovici.
Ucrainianul este bănuit de mai mulţi colegi de vestiar că stă de vorbă zilnic cu patronul rus şi spune tot ce se întâmplă în bucătăria internă a lui Chelsea. Din această cauză coechipierii săi evită să vorbească cu ucrainianul, mai susţine tabloidul britanic.
Situaţia lui Şevcenko e adesea contestată de presă. El a venit în vară de la AC Milan pentru 50 de milioane de dolari şi a marcat pentru formaţia din Stamford Bridge doar trei goluri.
Şevcenko, ochii şi urechile lui Abramovici
PUBLICAT
Miercuri, 17 Ianuarie 2007 07:30
ACTUALIZAT
Miercuri, 17 Ianuarie 2007 07:30
SURSA
Realitatea TV
LIBERTATEA.RO
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
Alte articole din SPORT







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M