Serialele americane sunt în mare vogă printre cubanezi
Realitatea TV
De aceea nu e surprinzător succesul de care se bucură seriale precum "Clanul Soprano" şi "Anatomia lui Grey", pe care televiziunea cubaneză a început să le transmită de săptămâna trecută.
Şi alte programe de televiziune produse de "inamicul imperialist" sunt urmărite de ani de zile cu sufletul la gură de majoritatea cubanezilor. Şi aceasta în pofida efortului depus de autorităţile comuniste de la Havana de a imprima programelor de televiziune un înalt conţinut etic şi educativ.
Sitcom-urile "Casa", "Prietenii" şi "Toată lumea îl iubeşte pe Raymond", sau seriale poliţiste precum "CSI" au înregistrat un mare succes în rândul cubanezilor.
Cert este că telenovelele latino-americane şi emisiunile sportive emise de posturile cubaneze de televiziune, toate controlate de stat, nu pot concura în materie de rating cu cele americane.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 














Feedback

