Se ieftinesc terenurile
30 oct 2008, 11:48 |
Actualizat Joi, 30 Octombrie 2008 12:38
Realitatea TV
Preţurile la terenuri scad văzând cu ochii, susţin agenţii imobiliari. Comparativ cu anul trecut, proprietarii se grăbesc să vândă la preţuri mult mai mici de teamă că vor pierde tot mai mulţi bani.
Dacă până acum vânzătorul negocia dur şi se baza pe valul de cumpărători din piaţă, acum este nevoit să lase la preţ. Reprezentanţii agenţiilor imobiliare susţin că se mai găsesc cu greu oameni interesaţi să cumpere, mai ales că băncile au strâns punga şi oferă mai greu credite.
Astfel, sunt zone în care preţurile au scăzut chiar şi cu 30-40%. Totuşi, specialiştii spun că terenurile mici din zonele centrale sau din zonele rezidenţiale clasice şi-au îngheţat preţurile. Tot ei spun însă că o bună negociere este oportună chiar şi în aceste cazuri, mai ales în contextul unei crize pe piaţa imobiliară.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3497 RON 





Clujul in Realitate 15.02.2012
Jurnal Realitatea Tv Cluj 16.02.2012 ora 18.10
Escrocherii pe Facebook
FRF, cianura si banii - cum a vandut Mircea...
PROGNOZA METEO 16 februarie
Incendiu puternic pe Centura Capitalei:...








Feedback

