Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Şase persoane au fost prinse în timp ce furau petrol dintr-o conductă

Cele şase persoane îşi făcuseră propriul robinet la conducta de petrol.

Şase persoane au fost prinse în timp ce furau petrol dintr-o conductă
Şase persoane au fost prinse în timp ce furau petrol dintr-o conductă / FOTO: Realitatea Tv

Şase persoane au fost reţinute în urma unei descinderi făcute de poliţişti, jandarmi şi ofiţeri ai Serviciului de Informaţii şi Protecţie Internă Constanţa la o fermă din localitatea Ovidiu.

Suspecţii au fost găsiţi în timp ce alimentau cu petrol o cisternă de 30 de tone, cu ajutorul unei instalaţii artizanale ataşate unei conducte.

Ei profitau de faptul că ferma pe care o deţin se afla chiar pe traseul de alimentare a combinatului de la Midia. În apropiere, poliţiştii şi jandarmii au descoperit două bazine uriaşe încărcate cu produs petrolier.

Tot în cadrul fermei, ofiţerii DGIPI au găsit şi o seră de circa 300 de metri pătraţi, utilată cu cele mai moderne echipamente în domeniu, în care era cultivat cannabis.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro