Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Şase angajaţi ai Daewoo Craiova au fost intoxicaţi cu gaze în urma unui incendiu

Şase persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, în urma unui incendiu care a izbucnit la vopsitoria uzinei de automobile Daewoo din Craiova.

Focul a izbucnit la una dintre instalaţiile tehnologice ale secţiei de vopsitorie. Din cauza fumului înecăcios, şase muncitori s-au intoxicat şi au primit îngrijiri medicale.

Starea lor este stabilă, însă specialiştii de la Inspectoratul Teritorial de Muncă Dolj va demara o anchetă. Conducerea societăţii a decis ca secţia de vopsitorie să fie închisă şi va fi redeschisă după verificarea amănunţită a tuturor aparatelor.

"Sunt şase persoane intoxicate, din care una a fost trimisă la spital pentru mai multe investigaţii, deşi nu prezintă simptome îngrijorătoare. Acum încercăm să aflăm ce s-a întâmplat, în acest moment nu vă pot spunem", a susţinut Valeriu Gârlea, purtător de cuvânt Daewoo.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro