Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Şapte persoane au fost puse sub învinuire de procurorii din Sibiu pentru trafic de droguri

Procurorii DIICOT de la Sibiu au pus sub învinuire 7 persoane din cele 17 audiate ieri în dosarul de trafic şi consum de droguri de mare risc.

7 persoane au fost puse sub învinuire de procurorii DIICOT în dosarul de trafic de droguri
7 persoane au fost puse sub învinuire de procurorii DIICOT în dosarul de trafic de droguri / FOTO: gdo.ro

Poliţiştii de la Serviciul pentru Combaterea Crimei Organizate şi Antidrog au făcut ieri nouă descinderi în Sibiu, Cisnădie şi Alămor, de unde au adus în faţa procurorilor DIICOT 17 persoane cu vârste cuprinse între 16 şi 29 de ani.

Poliţiştii au ridicat ieri aproape 30 de grame de droguri, şase plicuri de etnobotanice Special Gold, un pistol cu gaze şi muniţie, plus ustensile pentru prepararea drogurilor.

Mascaţii au mai găsit în locuinţele acuzaţilor şi sumele de 1.400 de euro şi peste 1.100 de lei, bani care se presupune că ar proveni din vânzarea stupefiantelor. Potrivit procurorilor, învinuiţii vor fi cercetaţi în stare de liberate.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro