Salariul directorului de la Poşta Română va fi de 30.000 de lei, începând din luna iulie a acestui an. Asta reiese din bugetul companiei de stat care a fost adoptat de Guvern.
În acest moment, directorul Poştei câştigă 4.800 de lei adică salariului unui secretar de stat.Majorarea este posibilă deorece ordonanţa care plafonează salariile expiră pe 30 iunie.
"Ordonanţa, până la mijlocul anului, limiteaza aceste cheltuieli. În clipa în care Guvernul reviziteaza acestă ordonanţă şi îşi extinde limitele salariale, bugetul nu se mai execută aşa acum arăta în propunerea de buget şi asta şi sper să se întâmple", a spus consilierul premierului Emil Boc, Andreea Paul Vass.
Salariul directorului de la Poşta Română va fi majorat cu peste 500%
PUBLICAT
Miercuri, 24 Martie 2010 05:38
ACTUALIZAT
Miercuri, 24 Martie 2010 09:02
SURSA
REALITATEA TV
În prezent, directorul Poştei câştigă cât un secretar de stat, adică 4.800 de lei, urmând ca din luna iulie salariul acestuia să fie majorat până la 30.000 de lei.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M