La Balc, invitaţii de marcă ai omului de afaceri Ion Ţiriac au început să îşi strângă puştile şi se pregătesc de plecare. Astăzi a avut loc o singură goană iar cei mai harnici dintre ei au părăsit deja domeniul cinegetic. În total, 164 de mistreţi au fost împuşcaţi în acest weekend pe domeniul cinegetic din Bihor.
150 de gonaci şi zeci de vânători au intrat de la primele ore ale zilei pe poarta domeniului de la Balc pentru a pregăti terenul de vânătoare pentru VIP-uri.
30 de afacerişti celebri au vânat în ţarcul de 1500 de hectare, împrejmuit cu gard electric. Zăpada a fost perfectă pentru vânătoare, animalele putând fi găsite mult mai uşor.
Invitaţii lui Ion Ţiriac de peste hotare vor pleca de pe aeroportul de la Debrecen.
Carnea mistreţilor împuşcaţi a fost verificată de Direcţia Sanitar-Veterinară şi este bună pentru consum, urmând a fi donată.
Printre invitaţii de anul trecut de la Balc s-au aflat George Marsan, primarul oraşului Monte Carlo, Erich Hampel, manager Unicredit Bank Austria, Alfred Baumhauer, fabricant Cartier, Wolfgang Porsche, moştenitorul imperiului cu acelaşi nume, Klaus Mangold (DaimlerChrysler), Siegfried Wolf, preşedintele companiei Magna Europa, Franz Rauch, cel mai mare producător de sucuri naturale din Europa, Rudolf Streicher, politician austriac, fost ministru în mai multe guverne, Inigo Herrera, fost membru al Adunării Parlamentare a Consiliului Europei.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M