SPORT »
S-a accidentat şi Marica
12 ian 2009, 20:13 |
Actualizat Marţi, 13 Ianuarie 2009 04:53
REALITATEA.NET
După ce Mutu s-a reaccidentat la cot, duminică, în partida dintre Fiorentina şi Lecce, luni, un alt internaţional român, Ciprian Marica, a fost lovit de ghinion. Marica s-a resimţit din cauza unor dureri la coapsă, fiind suspect de ruptură musculară.
Marica s-a accidentat în cantonamentul din Portimao (Portugalia), unde se afla cu echipa sa de club, VFB Stuttgart.
Atacantul român a simţit o durere la coapsa stângă în timpul unui antrenament şi a intrat imediat în atenţia staff-ului medical al grupării germane.
La prima vedere, accidentarea pare destul de gravă, internaţionalul român fiind suspect de o ruptură musculară, accidentare care l-ar putea ţine în afara gazonului destul de mult timp, aproximativ o lună de zile.
Marica s-a întors în Germania, la Stuttgart, pentru investigaţii amănunţite.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3473 RON 






Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

