Naţionala feminină de handbal a fost lovită de ghinion. Cristina Vărzaru s-a accidentat într-un meci jucat pentru echipa de club, Viborg, şi va rata cele două partide de baraj cu Suedia pentru calificarea la Campionatul Mondial din Franţa.
Extrema dreaptă a naţionalei antrenate de Gheorghe Tadici, Cristina Vărzaru, va fi marea absentă a barajului din iunie cu Suedia.
Vărzaru, om de bază pentru danezele de la Viborg, s-a accidentat grav la umărul stâng în timpul unui joc de campionat şi va sta departe de terenul de joc aproape jumătate de an.
Fără Vărzaru, România a debutat cu victorie în primul joc al turneului de pregătire de la Buzău. Fetele antrenate de Gheorghe Tadici s-au distrat cu naţionala Turciei, pe care au învins-o cu 42-22. Vicecampioanele mondiale vor juca joi cu Macedonia, iar vineri vor întâlni Polonia.
S-a accidentat Cristina Vărzaru
PUBLICAT
Miercuri, 4 Aprilie 2007 20:25
ACTUALIZAT
Miercuri, 4 Aprilie 2007 20:25
SURSA
Realitatea TV







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M