Rusia: Zenit Sankt Petesburg - CSKA Moscova 1-3
Deţinătoarea Cupei UEFA şi a Supercupei Europei, Zenit Sankt Petesburg, a fost umilită pe teren propriu de CSKA Moscova, scor 3-1 şi s-a îndepărtat tot mai mult de obiectivul propus: câştigarea titlului de campioană a Rusiei!
VEZI VIDEO:Rezumatul partidei Zenith - CSKA Moscova
Rezumatul partidei Zenith - CSKA Moscova
Zenit Sankt Petesburg nu s-a trezit după începutul slab de sezon şi a pierdut în faţa rivalilor de la CSKA Moscova.
Ambele echipe aveau nevoie disperată de cele trei puncte şi au debutat în forţă, însă cei care au deschis scorul au fost moscoviţii, în minutul 3 prin atacantul Alan Dzagoev. Până la pauză, Zenit a avut şansa egalării prin Arshavin şi Denisov, dar şuturile lor au trecut pe lângă poartă.
În partea a doua, tot oaspeţii au înscris, din penalty, prin Wagner Love, în urma unui fault asupra sârbului Milos Krasic. Deţinătoarea Cupei UEFA se vedea nevoită să atace cu disperare poarta adversarilor, însă în minutul 63 Zagoev a adus cel de-al treilea gol al oaspeţilor.
Golul de onoare al Zenit-ului a venit cu două minute înainte de finalul partidei, prin execuţia plasată a lui Pavel Pogrebnyak.
După 22 de etape, liderul surprinzător din Rusia este Rubin Kazan, cu 48 de puncte. Podiumul este completat de două echipe din Moscova, Dinamo, cu 38 de puncte, şi CSKA, unul mai puţin.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 






Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

