SPORT »
Ronaldinho s-a înţeles cu AC Milan
Fotbal internaţional
"În general, Ronaldinho şi Milan s-au înţeles", a spus sâmbătă impresarul fotbalistului, Roberto de Assis, în presa italiană, care susţine că Ronaldinho va semna un contract valabil până în 2012 şi va câştiga 8 milioane de euro pe sezon.
Şi vicepreşedintele lui AC Milan, Adriano Galliani, a confirmat existenţa unei înţelegeri cu Ronaldinho: "Există un acord între Milan şi fotbalist. Acum urmează să discutăm cu FC Barcelona. Daţi-ne timp".
Presa italiană şi cea spaniolă susţin că Milan ar urma să plătească în schimbul brazilianul o sumă cuprinsă între 20 şi 30 de milioane de euro, dar tranzacţia nu se va oficializa înainte de finalul acestui sezon.
Transferat în urmă cu cinci ani de la Paris Saint Germain pentru 21 de milioane de euro, Ronaldinho a câştigat în acest timp mai multe premii individuale precum "Jucătorul FIFA al anului" (2004, 2005), "Cel mai bun fotbalist al anului" (2004, 2005) sau "Jucătorul FIFPro al anului" (2005, 2006). Acesta mai are contract cu formaţia catalană până în anul 2010.
Foto: commons.wikimedia.org
Sursa: NewsIn
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 






Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

