Astfel, începând cu ora 17:30, se vor aplica restricţii rutiere pe str. Maior Coravu, între Şos. Mihai Bravu şi intrarea în stadion, dar şi pe bd. Pierre de Coubertin, între str. Vatra Luminoasă şi intrarea în stadion.
Solicităm riveranilor şi celorlalţi conducători de autovehicule să evite oprirea / staţionarea pe următoarele artere rutiere:
- bd. Basarabia între Piaţa Hurmuzachi şi bd. Chişinău;
- str. Maior Coravu;
- str. Vatra Luminoasă;
- bd. Pierre de Coubertin.
Brigada Rutieră a Capitalei solicită conducătorilor de autovehicule:
* să evite să circule, pe cât posibil, în zona respectivă;
* să folosească autovehiculele personale cât mai puţin pentru a evita blocajele de trafic şi să opteze pentru mijloacele de transport în comun;
* să nu oprească ori să staţioneze decât în locurile special amenajate sau cât mai departe de arena sportivă;
* să îşi păstreze calmul şi să nu claxoneze abuziv în cazul în care se află în zone aglomerate;
* să respecte semnalele agenţilor de poliţie rutieră care dirijează traficul pentru asigurarea fluenţei şi recomandările poliţiştilor care se află în punctele de deviere;
* să reducă viteza atunci când trec pe lângă grupurile de suporteri şi să evite pe timpul deplasării, manifestările de natură a pune în pericol siguranţa lor, dar şi a celorlalţi participanţi la trafic.
Problemele din trafic pot fi sesizate la numărul de telefon 021.9544.
Restricţii în zona Naţional Arena cu ocazia meciului România - Franţa VEZI HARTA
PUBLICAT
Luni, 5 Septembrie 2011 11:07
ACTUALIZAT
Luni, 5 Septembrie 2011 11:36
SURSA
REALITATEA.NET
Cu ocazia meciului de fotbal dintre echipa naţională a României şi echipa naţională a Franţei, care va avea loc la data de 06 septembrie 2011, ora 21:30, în Bucureşti, pe stadionul „NAŢIONAL ARENA”, Brigada Rutieră va dispune măsuri de fluidizare a traficului şi de prevenire a accidentelor în perimetrul stadionului.
Citeşte totul despre:
echipa naţională, Franţa, Naţional Arena, preliminarii EURO 2012, restricţii circulaţie, România, România - Franţa







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M