Contre, certuri, refuzul de a fi căpitan şi chiar procese între antrenor şi jucători. Aceasta este atmosfera la Rapid. Îngrozit, patronul Copos a trecut pe la echipă înaintea plecării spre Galaţi şi le-a cerut jucătorilor să lase orgoliul deoparte şi să învingă Oţelul.
Spiritele sunt în continuare încinse. Mircea Rednic i-a rechemat pe Buga şi Burdujan, dar situaţia celui din urmă este neclară. Mircea Rednic l-a dat în judecată pe Burdujan, după ce atacantul a declarat că antrenorul din Giuleşti ia comisioane de la impresarii jucătorilor străini transferaţi în Grant.
Burdujan a făcut totuşi deplasarea la Galaţi, unde Rapidul are trei indisponibili: acidentaţii Joao Paolo, Maftei şi Lazăr.
Mircea Rednic are însă dureri de cap mai mari: un insucces la Galaţi ar putea duce la despărţirea sa de Rapid.
Rednic l-a dat în judecată pe Burdujan înainte ca acesta să-şi ceară scuze
PUBLICAT
Sâmbătă, 1 Martie 2008 18:11
ACTUALIZAT
Sâmbătă, 1 Martie 2008 18:11
SURSA
Realitatea TV
Fotbal intern
LIBERTATEA.RO
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
Alte articole din SPORT







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M