Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Record la prefectura Braşov: şase subprefecţi în 13 luni

Marţi au depus jurământul alţi doi suprefecţi. Într-un an şi o lună Prefectura Judeţului Braşov a schimbat doi prefecţi şi şase subprefecţi. Deşi oficial instituţia este una apolitică, schimbările succesive s-au produs dupa schimbarea politică a guvernulului şi a alianţelor din parlament.

Prefectul Gonţea a schimbat patru subprefecţi într-un an/Foto:1235.ro
Prefectul Gonţea a schimbat patru subprefecţi într-un an/Foto:1235.ro

Pentru a şasea oră în ultimul an toţi şefii de deconcentrate, aleşi locali şi funcţionari s-au adunat în sala festivă a Prefecturii pentru a participa la depunerea jurământului noilor subprefecţi.

Ambrus Carol a fost propus pentru acestă funcţie de UDMR. În perioada 2005-2009 a fost preşedintele Consiliului de Administratie şi director general la Institutul de Autovehicule Rutiere Brasov .

Al doilea subprefect este Ciprian Băncilă propus de PD-L. Este o figură cunoscută, până de curând a fost şeful Gărzii de Mediu. Schimbările prea dese din instituţie l-au ameţit chiar şi pe prefect, care l-a confundat pe proaspătul subprefect Băncilă cu Ciprian Chiricheş.

Benedek Gabor, cel care a deţinut funcţia de subprefect până marţi, se va muta la Prefectura judeţului Covasna unde va ocupa aceeaşi funcţie.

 

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro