Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Rapid: Tranzacţia dintre Copos şi Taher se va finaliza la sfârşitul acestei luni

Contractul dintre George Copos şi Fathi Taher se derulează conform graficului, iar omul de afaceri iordanian va deveni acţionarul majoritar al Rapidului la începutul lunii octombrie! Cel puţin aceasta este asigurarea pe care o dă Copos, încântat de colaborarea cu noul investitor din Giuleşti!

Foto: NewsIn
Foto: NewsIn
"Taher e un om responsabil, ştie cât de important e să investeşti la un club de fotbal. Avem o relaţie absolut corectă!", a declarat Geroge Copos.

Conform contractului semnat în luna martie, tranzacţia privind preluarea a 80% din acţiunile clubului de către Taher se va finaliza la sfârşitul lunii septembrie, iar Copos dă asigurări că nu va exista nicio surpriză: "Din punct de vedere juridic lucrurile sunt în grafic, conform contractului. Vom finaliza în octombrie!".

8,5 milioane de euro a cheltuit Rapid de la sosirea lui Fathi Taher.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro