SPORT »
Rapid - Maftei: "Cei din conducere au demisionat? Să fie sănătoşi!"
11 nov 2008, 15:35 |
Actualizat Miercuri, 12 Noiembrie 2008 05:52
Căpitanul echipei Rapid, Vasile Maftei, a declarat marţi că este surprins de demisiile în lanţ din Consiliul de Administraţie al clubului, dar nu a părut foarte afectat de acest lucru, adăugând că se va găsi cineva până la urmă să finanţeze clubul de sub Grant.
Preşedintele CA al Rapidului, Constantin Toma, vicepreşedintele Alexandru Bunea şi directorul general Constantin Zotta şi-au prezentat marţi demisiile din funcţiile pe care le deţin în cadrul clubului giuleştean. Reacţia oficialilor a venit ca urmare a faptului că Rapid are mari probleme financiare, iar jucătorii sunt neplătiţi de mai multe luni şi intenţionează să intre în grevă, din cauza faptului că patronul George Copos nu s-a mai înţeles cu Fathi Taher pentru vânzarea clubului. Din acest motiv, ambii au sistat plăţile către club încă de acum două luni.
Preluarea pachetului majoritar de acţiuni al clubului Rapid de către Fathi Taher de la George Copos trebuia să se finalizeze în această toamnă, dar din motive necunoscute părţile nu s-au mai înţeles. Pe data de 25 martie, Fathi Taher ajunsese la un acord cu George Copos pentru cumpărarea pachetului majoritar de acţiuni al clubului Rapid, tranzacţie în urma căreia Copos urma să devină acţionar minoritar în cadrul clubului. Acesta din urmă a declarat în nenumărate rânduri că nu se mai ocupă de Rapid deoarece nu mai conduce clubul.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 






Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

