Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Răniţi în avion, din cauza turbulenţelor

Peste 20 de persoane de la bordul unui avion taiwanez au fost rănite, joi, după ce aeronava a traversat o zonă de turbulenţe puternice. Incidentul s-a produs chiar înainte ca aeronova să aterizeze pe aeroportul din insula sud-coreeană Cheju.

Majoritatea pasagerilor răniţi, aflaţi la bordul Boeing-ului 757 al companiei Far Eastern Air Transport, au suferit fracturi şi au fost transportaţi la spitalul de pe insulă. "Nu a fost nimic în neregulă cu avionul", a spus un oficial al aeroportului din Coreea de Sud.

Avionul avea la bord 129 de pasageri şi opt membri ai echipajului.
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro